حاصل عمرم سه سخن بیش نیست

حاصل عمرم سه سخن بیش نیست. عزیزانم، نوشته زیر تجربه اینجانب بعد از نزدیک به سی سال تحقیق و پژوهش، تدریس، مشاوره و... در زمینه موفقیت در تحصیل و کنکور است:

به نام خدا

حاصل عمرم سه سخن بیش نیست.

 عزیزانم، نوشته زیر تجربه اینجانب بعد از نزدیک به سی سال تحقیق و پژوهش، تدریس، مشاوره و... در زمینه موفقیت در تحصیل و کنکور است:

سخن اول

داشتن مهارت های تحصیلی برای موفقیت لازم است اما فراموش نکنید: اول کاشت، دوم برداشت، این قانون موفقیت است! اینکه چه بخوانیم ؟؟؟ چگونه  بخوانیم؟؟؟ و چقدر بخوانیم؟؟؟ این ها کلیدهای طلایی و مهم ترین قوانین و عوامل موفقیت در تحصیل و کنکور می باشند.

سخن دوم

کنکور مسابقه ی یادگیری، دقت و سرعت (مدیریت زمان) است. یادتان باشد کنکور فقط مسابقه‌ی  ثانیه‌ها و دقیقه‌ها نیست. عجله نکنید و در جلسه کنکور شتابزده نباشید و در نظر داشته باشید کنکور مسابقه دقت و مدیریت زمان است زیرا دقیق و درست جواب دادن،  بهتر از سریع و با عجله جواب دادن است پس توجه کنید کنکور مسابقه‌ی ثانیه ها و دقیقه ها نیست؛ کمتر جواب بدهید، بهتر از این است که زیاد و با عجله و با اشتباه جواب بدهید.

یادتان نرود موفقیت در کنکور حاصل ۴۰ درصد مطالعه و یادگیری عمیق و تسلط بر محتوا  و ۶۰ درصد مهارت و تکنیک داشتن در فنون تست زنی است و کنکور سراسری چیزی جز کتاب درسی، برنامه ریزی و مطالعه صحیح و اصولی، مدیریت زمان، روش ها و فنون تست زدن و... نیست.

سخن سوم

کنکور، آرامش و دیگر هیچ.

اکثر متخصصان تعلیم و تربیت، مشاوران تحصیلی و...  پیشنهادهای ضد و نقیضی به داوطلبان برای ورود به دانشگاه می‌دهند و سال‌هاست توصیه‌های عجیبی جهت موفقیت در تحصیل مطرح می‌شود اما با قاطعیت می گویم یکی از مواردی که می تواند مهارت های تحصیلی و درس خواندن ما را بهبود ببخشد و کارایی وکارآمدی بیشتری برای تمام دانش آموزان کنکوری در پی داشته باشد، استفاده از تجربیات مفید و مهم کسانی می باشد که قبلا راهی را که ما تازه می خواهیم طی کنیم را با موفقیت و پیروزی طی کرده اند. زمانی که ما برای کنکور و موفقیت تحصیلی درس می خوانیم بهترین افراد برای الگو برداری افراد موفق در تحصیل و رتبه های برتر کنکور می باشند. عزیزانم رمز موفقیت رتبه های برتر کنکور، بعد از توکل به خدا، راز و نیاز با معبود و آرامش، نظم در امور، برنامه‌ریزی و مطالعه صحیح و اصولی، تلاش، پشتکار ، انگیزه قوی و الهی و رعایت بهداشت مطالعه است. ( کنکور، آرامش و دیگر هیچ)

روز و روزگار خوش

و

تا سخنی دیگر

در پناه حق