کنکور، آرامش و دیگر هیچ

خداوندا... تو می دانی که من دلواپس فردای خود هستم، مبادا گم کنم راه قشنگ آرزوها را، مبادا گم کنم اهداف زیبا را، مبادا جا بمانم از قطار موهبت‌هایت، مرا تنها تو نگذاری، که من تنهاترین تنهایم؛ انسانم. خدا گوید: تو ای زیباتر از خورشید زیبایم، تو ای والاترین مهمان دنیایم، تو ای انسان! بدان همواره آغوش من باز است. شروع کن... یک قدم با تو، تمام گام‌های مانده اش با من!

به نام خدا

سخن آخر ...

کنکور، آرامش و دیگر هیچ

دوستان عزیزم سلام، خسته نباشید و خدا قوت.

خداوندا... تو می دانی که من دلواپس فردای خود هستم، مبادا گم کنم راه قشنگ آرزوها را، مبادا گم کنم اهداف زیبا را، مبادا جا بمانم از قطار موهبت‌هایت، مرا تنها تو نگذاری، که من تنهاترین تنهایم؛ انسانم.

خدا گوید: تو ای زیباتر از خورشید زیبایم، تو ای والاترین مهمان دنیایم، تو ای انسان! بدان همواره آغوش من باز است. شروع کن... یک قدم با تو، تمام گام‌های مانده اش با من!

دوستان ارجمند و دانش آموزان عزیزم لحظه لحظه زندگیتان سرشار از آرامش و لبریز از شادی، همانطور که می دانید روزهای آخر فرا رسید و به روز موفقیّت خود بسیار نزدیک شده‌اید. نگران نباشید امروز و فردا هم مانند بقیه‌ی روز‌ها می‌گذرند. فردا به این حرف خواهید رسید که می‌گویند: «امروز همان فردایی است که دیروز نگرانش بودی». مضطرب نباشید، به تلاش خود ایمان داشته باشید و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. مطمئن باشید هر کس به میزان تلاش خود نتیجه خواهد گرفت.

امیدوارم آزمون خوبی در پیش داشته باشید و جواب تمام زحمات خود را در این آزمون و رقابت بگیرید. همگی شما برای موفقیت در کنکور تلاش کرده اید. خونسرد باشید و با توکل بر خدا و راز و نیاز و مناجات  با معبود و رعایت نکات گفته شده برای رسیدن به موفقیت آماده شوید. نماز ، دعا و نیایش و خواندن چند آیه از قرآن هر روز فراموشتان نشود. نرمش و تنفس عمیق در هوای آزاد به مدت پانزده دقیقه فراموشتان نشود. امیدوارم یک آزمون عالی را سپری کنید.

دانش آموزان عزیزم فراموش نکنید شما تاکنون از سد چندین پایه تحصیلی و امتحانات متعددی گذشته اید و این بار نیز مانند گذشته می توانید باخواندن نماز اول وقت، راز و نیاز و مناجات با معبود، توکل برخدا، حفظ آرامش و... کنکور را با موفقیت پشت سر بگذارید.

دانش آموزان عزیزم، شما از آن چیزی که باور دارید، شجاع تر و از آن چیزی که به نظر می رسید، قوی تر و از آن چیزی که فکر می کنید، باهوش تر هستید.

در روز آزمون پس از خواندن نماز صبح و راز و نیاز و مناجات با معبود، صبحانه ای کامل، مقوی، مغذی و سهل الهضم میل فرموده و دوپینگ مغزی اساسی برای کنکور انجام دهید. توصیه می‌کنم وضو بگیرید و از خدا کمک بخواهید که او پشتیبان شماست، سپس چند نفس عمیق بکشید (دم از بینی و  بازدم از دهان)‌ و حس کنید که با هر دم آرامش و اطمینان را به درون وجودتان می‌برید و با هر بازدم استرس و اضطراب را بیرون می‌ریزید. عزیزانم مجددا می گویم، فراموش نکنید شما تاکنون از سد چندین پایه تحصیلی و امتحانات متعددی گذشته اید و این بار نیز مانند گذشته می توانید با توکل برخدا، حفظ آرامش و... کنکور را با موفقیت پشت سر بگذارید.

یادتان باشد آرامش، اولین شرط موفقیت است و انسان‌های موفق کسانی هستند که در لحظات بحرانی و شرایط خاص می‌توانند بر خود مسلط باشند و آرامش خود را حفظ کنند. حفظ آرامش در شرایط عادی کار سختی نیست. مهم این است که بتوانیم آرامش خود را در لحظات بحرانی حفظ کنیم. برای این کار ابتدا  از خدا کمک بخواهید و احساس کنید که او پشتیبان شماست. چند نفس عمیق بکشید (دم از بینی و  بازدم از دهان)‌ و حس کنید که با هر دم آرامش و اطمینان را به درون وجودتان می‌برید و با هر بازدم استرس و اضطراب را بیرون می‌ریزید.

دانش آموزان عزیزم امیدوارم همگی موفق، سر بلند و پیروز باشید و دعای خیر پدر و مادر عزیزتان بدرقه راه و موفقیتتان باشد. فراموش نکنید سعادت دنیا و آخرت رضایت پدر و مادر است و دعای پدر و مادر کیمیاست.

با آرزوی سلامتی، موفقیت و آرامش برای شما عزیزان.

در پناه حضرت حق باشید.

کلید واژه ها: موفقیت کنکور مهارت های تحصیلی