مهارت های تحصیلی

رسیدن به موفقیت، بها دارد و بهای آن هم تلاش، پشتکار و جدیت است. موفقیت، سفری است که توشه‌اش، سعی و کوشش مناسب و هدفمند است و موفقیت تحصیلی نیازمند دو چیز است: علاقه و مهارت. و کلید طلایی موفقیت تحصیلی و بخصوص موفقیت در کنکور آشنایی با مهارت های تحصیلی (منظوراز مهارت های تحصیلی فنون و روش های یادگیری موثر است مانند : مهارت برنامه ریزی و مدیریت زمان، مهارت ایجاد انگیزه، مهارت مطالعه، مهارت تمرکز حواس، مهارت، تکنیک و فنون تست زدن و... ) و قواعد اساسی در برنامه ریزی صحیح و اصولی می باشد

خداوندا... تو می دانی که من دلواپس فردای خود هستم، مبادا گم کنم راه قشنگ آرزوها را، مبادا گم کنم اهداف زیبا را، مبادا جا بمانم از قطار موهبت‌هایت، مرا تنها تو نگذاری، که من تنهاترین تنهایم؛ انسانم.

خدا گوید: تو ای زیباتر از خورشید زیبایم، تو ای والاترین مهمان دنیایم، تو ای انسان! بدان همواره آغوش من باز است. شروع کن... یک قدم با تو، تمام گام‌های مانده اش با من!

رسیدن به موفقیت، بها دارد و بهای آن هم تلاش، پشتکار و جدیت است. موفقیت، سفری است که توشه‌اش، سعی و کوشش مناسب و هدفمند است و موفقیت تحصیلی نیازمند دو چیز است: علاقه و مهارت. و کلید طلایی موفقیت تحصیلی و بخصوص موفقیت در کنکور آشنایی با مهارت های تحصیلی (منظوراز مهارت های تحصیلی فنون و روش های یادگیری موثر است مانند : مهارت برنامه ریزی و مدیریت زمان، مهارت ایجاد انگیزه، مهارت مطالعه، مهارت تمرکز حواس، مهارت، تکنیک و فنون تست زدن و... ) و قواعد اساسی در برنامه ریزی صحیح و اصولی می باشد و امروزه بر کسی پوشیده نیست که موفقیت در تحصیل نیازمند مهارت و آموزش (فراگیری) است و با افزایش رقابت در تحصیل، کنکور و علمی و تخصصی شدن سؤالات تنها کسانی می‌توانند در این مبارزه نفس‌گیر پیروز شوند که با تکنیک‌ها و روش‌های برنامه ریزی، مطالعه، فنون تست زدن و... آشنا باشند. مهارت های تحصیلی و موفقیت در تحصیل، رابطه ای تنگاتنگ و مستقیم با یکدیگر دارند، تا جایی که می توان این دو را لازم و ملزوم یکدیگر دانست. برای اینکه به موفقیت در تحصیل رسید باید قبل از هرچیز مهارت های تحصیلی را کسب کرد.

دانش آموزان و دانش جویان عزیز اگر می خواهید فردا و آینده تان را پیش بینی کنید، همین امروز شروع به برنامه ریزی و حرکت کنید پس گام اول را محکم بردارید یعنی در ابتدا زمانی را اختصاص دهید به یادگیری روش برنامه ریزی صحیح و اصولی، شیوه و روش های مطالعه و یادگیری موثر) خواندن دروس حفظی و تحلیلی( مهارت در تست زنی، تمرکز حواس و روش های تقویت آن، مهارت های کلیدی موفقیت در امتحانات وکنکور، تغذیه و تقویت حافظه و...سپس بایک برنامه ریزی علمی و دقیق، شرایط فعلی را تغییر داده و شروع به حرکت کنید. (تمامی موارد نامبرده شده را می توانید از nardebanemovafaghiat.ir  دریافت نمایید.) یادتان نرود زمانی که انجام این کار لازم دارد در مقایسه با پیشرفتی که بعداً در سرعت و دقت یادگیری و مطالعه  برای شما ایجاد می‌کند ناچیز است و بدانید مطالعه زیاد و بیش از اندازه، دردی را دوا نمی‌کند بلکه روش مناسب، کیفیت مطالعه و یادگیری مهم است. پس  از رفتن نترس، حرکت کن. وقتی که اولین قدم را برداری و شروع کنی، خود مسیر راه را به تو نشان می دهد. یادمان نرود: هیچگاه برای شروع دوباره دیر نیست. خدا گوید: شروع کن: یک قدم باتو، تمام گام های مانده اش با من.

امیدواریم این نوشته و مجموعه نوشته های قواعد اساسی در برنامه ریزی صحیح و اصولی و موفقیت در تحصیل کمک موثری برای شما عزیزان باشد و از آن به عنوان کلیدهای طلایی بهره بگیرید و درهای موفقیت را به روی خود باز کنید. ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای تمامی شما عزیزان در کلیه مراحل زندگی، سپاسگزار خواهیم بود نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل nardebanemovafaghiat@gmail.com  یا سایتnardebanemovafaghiat.ir   یا پیامک یا از طریق واتساپ 09132680604  با ما در میان بگذارید.

با آرزوی سلامتی، موفقیت و آرامش.

کلید واژه ها: موفقیت کنکور تحصیل مهارت مطالعه یادگیری تست زدن